Прострочення по кредиту

Після того, як відбувається затримка оплати кредиту банку, він діє в такий спосіб. Спочатку він штрафує вас, зв’язавшись і попередивши, що ви повинні якнайшвидше погасити борг. Якщо тривалість збільшується за кілька місяців, банк вимагає погасити заборгованість достроково.

У разі, якщо умова було виконано, відбувається реалізація застави у тому, щоб погасити борг перед банківським установою. Якщо його немає, у судовому порядку зобов’язують закрити кредит, також можуть передати позику колекторам.
Кредити поділяються на дефолтні та прострочені.

Дефолтний – протягом двох місяців не було здійснено повернення коштів. Позичальник не може повернути борг, або просто відмовляється йти на контакт. У такому разі банк дотримуватиметься умов кредитного договору (можливість вимагати дострокового повернення коштів, при отриманні відмови – звернення до суду з позовом).

Що таке кредит? Це коли за ним провадиться оплата не в повному обсязі. Він відрізняється від дефолтного тим, що людина, котра взяла кредит, заздалегідь попереджає банк про свою нездатність своєчасно погасити борг у зв’язку з погіршенням свого фінансового становища. Він веде діалог із банком і готовий розглянути можливості щодо усунення проблем із заборгованістю. Можна призупинити оплату або збільшити термін повернення з десяти до двадцяти.

Ви розумієте, що не здатні оплатити заборгованість, варто відразу ж піти і спробувати спільно вирішити проблему, що виникла, до того, як утвориться велика прострочення. У такому разі банк цілком здатний відкласти резерв на цілком ймовірну втрату через позику. Набагато вигідніше для обох сторін домовитись без втручання третьої сторони. Вам завжди підуть на зустріч і запропонують найвигідніші (у вашому положенні) варіанти обслуговування боргу, які будуть кориснішими для вас.

Для допомоги людям, які не розрахували свої можливості, можна реалізувати реструктуризацію заборгованості, збільшити терміни і так далі. Банку вигідніше, щоб ви заплатили.

Банк може змінити графік, за яким ви погашатимете кредит. Ви можете платити меншу щомісячну суму. Головне, щоб банк бачив у вас професіонала, який зможе протягом півроку зможе знайти джерело фінансування, і відновити рівень своєї платоспроможності. Це нормальне явище у банківській практиці, оскільки труднощі не переросли у розряд постійних.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.