Про зміст та можливості перекредитування

Рефінансування кредиту або перекредитування означає нову позику з покращенням умов з метою повністю або частково погасити колишній кредит. Позикодавцем виступає або банк, який видавав гроші спочатку, або будь-який інший.

Звичайна схема для приватних осіб є такою. Рішення приймається миттєво. На клієнта, що звернувся за допомогою, оформляється позичка або кредитна карта онлайн. Банк оплачує борг у старого кредитора, переводячи необхідну суму з його рахунок. Розмір нового кредиту може бути більшим. Засобами, що залишилися, позичальник має право розпоряджатися для власних потреб. При вирішенні питання із заставним кредитом проводиться перереєстрація цієї застави на інший банк. Увесь час, доки пройде ця процедура, кредит у новому фінустанові вважається незабезпеченим, і за ризик береться підвищений відсоток. Ставка знизиться, коли повністю оформиться застава. Тут яскравим прикладом є іпотека. При рефінансуванні колишнього кредитора немає потреби переоформлювати власність, тому позичальник економить час і витрати.

При рефінансуванні відкривається набагато більше можливостей, ніж здається на перший погляд. Можна знизити відсотки, продовжити термін і змінити розмір щомісячних виплат, вибрати іншу валюту. Насамперед відкриті кредити з кількох банків можна замінити одним.

Отже, щоб отримати виграшніші умови і почати платити менше, має сенс почати з звернення до свого банку. Можливо, він має відповідну пропозицію. Інакше потрібно спробувати попросити понизити ставку. Якщо жоден із варіантів не спрацює, залишається продовжувати шукати хороші пропозиції інших банків, порівнюючи їх.
Причини відмови

Вибираючи новий кредит, слід зіставити Витрати його оформлення з вигодою від зниження ставки. Щоб вирішити це завдання, позичальник повинен дізнатися, чи доведеться заплатити колишньому кредитору пеню за дострокове погашення, врахувати всі витрати на оформлення перекредитування, потім розрахувати різницю в ставках. Фахівці не рекомендують розпочинати цю витівку, якщо різниця не перевищує 2%.

У першому банку може бути запроваджено мораторій на погашення позички до терміну. Якщо це так, то рефінансувати вийде не раніше, ніж закінчиться термін. Коли кредитний договір забороняє дострокове погашення, здійснити «рокування» не вдасться.

Як і за звичайного кредитування, переоформлення вимагає від співробітників банківської установи перевірити рівень доходу клієнта, його кредитну історію. Вбачаючи постійні прострочення під час обслуговування у першому банку, вони можуть вирішити відмовити. Другою причиною негативного рішення є погіршення матеріального становища з відкриття кредиту.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.